Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus

Rootsi laste mängukool

Ajaloost

Tallinnas elab palju rootsikeelseid peresid, kus on (eel) kooliealisi lapsi, kes vajavad kohtumis-, läbikäimis- ja mänguvõimalust. Kuna erinevalt nt soome lastest pole rootsi laste jaoks Tallinnas keskust olnud, sai sellise töö loomulikuks kohaks Tallinna Rootsi-Mihkli kirik. 

1999. a. sügisel hakkasid rootsikeelsed perekonnad omal algatusel korraldama eelkooliealistele lastele laulu- ja mängutunde. Esialgu oli enamik lastest, kes seal käisid, ainult rootsikeelsed, aja jooksul on üha enam lapsi pärit kakskeelsetest (eesti- ja rootsi) peredest. Tegevus algas esmaspäeva pärastlõunati, kui kodudes korraldati laulu- ja mängutunde. Lapsed mängisid ja said omahinna eest kerge eine. Täiskasvanutel oli samal ajal võimalus rootsi keeles suhelda. 

2001 - 2002. a. talvel asusid laulu- ja mängutunnid ümber Tallinna vanalinna, Rootsi-Mihkli koguduse ruumidesse. Keldrikorrusel olid püsiva lastetöö korraldamiseks sobivad ruumid. Lisaks on koguduse juures ka siseõu, mis kohandatakse välitundideks ja mängukohaks. 2004. aastal algas mängukooli ruumide korrastamine, mis lõppes 2005. aasta jaanuaris.

Tänane tegevus

Tegevuse korraldamisel on esmasel kohal anda nii lastele kui täiskasvanutele võimalus pingevabas õhkkonnas kohtuda ja rootsi keeles suhelda.

Mängukool töötab just nii, et lastega kodusolevad vanemad saaks võimaluse kohtuda teiste täiskasvanutega ja et lapsed, kes koolis või lasteaias ei käi, saaks võimaluse kohata teisi lapsi.

Kooli tullakse nagu aega või tahtmist on, mingit sundust ei ole. Korraga on meie juures keskeltläbi 6 last.

Lisainfo:

Yvonne Leipalu

gsm +372 50 25 865

e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Vaata veel

Infoleht formaat .rtf, .pdf

Fotod

Video esimese advendi tähistamisest 2007

Video esimese advendi tähistamisest 2012

Abi ja rahastamine

Kogu tegevus toetub vabatahtlikule tööle ja annetustele. Mängukool palub seetõttu abi eelkõige Eesti ettevõtetelt ja eraisikutelt, kuid ka huvilistelt Rootsis ja Soomes.

Kõik sponsorid saavad isikliku tänukirja ning vähemalt 2 000 eurot annetanute nimed graveeritakse mälestusplaadile.

Annetusi saab kanda järgmisele pangaarvele: SEB Pank, Yvonne Leipalu, 100 102 814 64 018.